Białe Szumy do usypiania dzieci

Witajcie Rodzice :) Poniżej przedstawiamy Wam nasze triki do usypiania Waszych dzieci na sesjach noworodkowych. Podpatrzyliście już jak to robimy. Teraz musicie wybrać ulubiony Biały Szum dla Waszego dzidziusia i usypianie stanie się nieco łatwiejsze.
Zanim jednak wybierzecie dźwięki które Wasz bobas zaakceptuje i szybko przy nich zaśnie, przeczytajcie poniższy artykuł o białych szumach do usypiania dzieci. 

Biały Szum pomaga w usypianiu małych dzieci

Tak się dzieje w większości przypadków kiedy usypiamy maluszki, ale są też dzieci które są obojętne na takie dźwięki i zdecydowanie wolą przytulić się do piersi swoje mamusi :)
Istnieje także procent dzieci którym białe szumy dosłownie nie podobają i mogą im przeszkadzać. Łatwo to rozpoznać, kiedy maluszek raczej jest pobudzony, grymasi lub płacze. Wtedy do usypiania dziecka należy zastosować inne techniki.
 

Nie używajcie szumu przez całą noc

Używajcie tych wszystkich dźwięków z rozwagą Kochani. Ta malutka kruszynka która nie dawno przyszła na świat, potrzebuje szczególnej troski. Nie zastąpi jej cyfrowa aplikacja, telefon czy telewizor.
 

Noworodek jest w fazie rozwoju wszystkich organów i narządów. 

Dziecko uczy się różnorodności bodźców słuchowych także podczas snu i uczy się także ignorowania tego co jest nieważne. Jeśli będzie narażone na długotrwałe wystawianie na szum może to prowadzić do trudności w przyszłości. 
 
Bardzo ważne jest by Wasz mały szkrab w tym czasie dostawał różnorodne bodźce słuchowe, bo długotrwały całonocny szum sprawia, że te właśnie przeróżne bodźce do dziecka nie docierają. Tym bardziej nie oznacza, że po domu wszyscy musza chodzić na paluszkach. 

Małe dziecko uczy się rozpoznawać dźwięki nadawać im ważność.

Uważajcie na ilość dB.. czyli jak głośno puszczać szumy

Za bezpieczny poziom głośności uznaje się ok 50 dB, czyli głośność deszczu, natomiast prawdziwa suszarka do włosów, z której też często rodzice korzystają generuję dźwięk o natężeniu ok 80 dB. To zdecydowanie za głośno na krótko, a co dopiero na całą noc. Nie róbcie tak.
Po pierwsze puszczając szumy z telefonu, nigdy nie kładźcie go przy główce maluszka. Jeśli będziecie używać do usypiania dziecka smartfona lub tableta nie przesadzajcie z głośnością a urządzenie połóżcie na fotelu lub komodzie. 

 

Do napisania artykułu zostały wykorzystane opracowania:

Katarzyny Wysockiej:  neurologopeda, audiofonolog, provider metody słuchowej Johansena IAS oraz Neuroflow ATS, terapeuta integracji sensorycznej, surdopedagog. 

Mamy też coś dla zmęczonych rodziców

Kliknij w zdjęcie poniżej na którym widzisz fale rozbijające się o brzeg i mewy które unoszą się nad nimi. Chcesz je usłyszeć ?