Co zrobić by dziecko zasnęło
Temat wałkowany od wielu pokoleń, wcześniej te tajniki przekazywane były od naszych Babć i Mam a teraz każdy swoje sposoby może wrzucić na fejsa lub opisać na forum. My zgłębiamy temat, ponieważ zawodowo zajmujemy się usypianiem dzieci do sesji zdjęciowych a z Wami możemy się podzielić naszymi patentami.
Jakie są sposoby, by dziecko zasnęło
To nie Wasza wina, nie bierzcie tego do siebie
W poszukiwaniu idealnego sposobu na lulanie, niewyspani rodzice a zwłaszcza mamy wypróbują każdy możliwy patent. Jeśli dziecku nie dzieje się żadna krzywda, każda metoda będzie dobra, byleby rodzic złapał trochę wytchnienia.
Sposób by dziecko zasnęło
Jako fotografowie usypiając cudze dzieci mamy nieco ograniczone możliwości. W dodatku rodzice znają swoje dzieci dużo lepiej niż my. My musimy poznać je w krótszym czasie ale mamy wprawę i ponad 10 letnią praktykę. W naszych rękach zasnęło prawie tysiąc dzieci przez te wszystkie lata.
Przed ululaniem noworodka trzeba sprawdzić czy maluszek nie ma mokrej pieluszki, czy nie jest głodny, może przeszkadza mu hałas lub potrzebuje chwili bliskości. To najczęstsze powody uniemożliwiające zaśnięcie małego szkraba :)
Zobacz nasze sprawdzone triki :) Czyli nagrane video z szumami które umieściliśmy w odnośniku poniżej. Ale spokojnie doczytaj ten artykuł do końca ;)
Najczęściej stosowane sposoby na zaśnięcie dziecka
Zdradzimy Wam nasze sekrety na usypianie dzieci jakie stosujemy gdy realizujemy sesje noworodkowe. Sprawdzają się one bardzo często w ponad 80% przypadkach. Gdyby się nie sprawdzały to nie mielibyśmy w portfolio tylu pięknych zdjęć noworodkowych na których te maluszki smacznie śpią :)
- Najczęściej korzystamy z białych szumów przed sesją i podczas jej trwania. Białe Szumy których używamy znajdziecie na naszej stronie internetowej. Są one w zakładce w menu albo kliknijcie w ten link: https://www.sercemwidziane.com/bialy-szum/. Odtwarzamy je na iPadzie i z dala od główki dziecka. Chodzi o to, by te szumy działały w tle i nie były odtwarzane zbyt długo. Jeśli maluszek się przebudzi na karmienie, szumy są wyłączane. Więcej na ten temat pod wcześniejszym linkiem.
- Druga rzecz, która pomaga nam w usypianiu dzieci to czułe głaskanie po główce i czole. Ruch głaskania kończy się w przesunięciu dłoni z czoła na oczka. Maluszek wtedy ma wrażenie cięższych powiek. Kiedy próbuje usnąć ale mimo wszystko podgląda i kontroluje co się dzieje wówczas stosujemy tę technikę. Ten sposób działa mniej więcej tak jak chce się spać dorosłemu człowiekowi i za wszelką cenę próbuje mieć otwarte oczy. Jak tylko przysłonisz te oczy to odpływasz w sen.
- Trzecia rada dotyczy noworodków nieco rozdrażnionych i pobudzonych czynnikami zewnętrznymi. W takim przypadku kiedy próbujemy uśpić dziecko, nosimy je w objęciach naszych ramion i delikatnie klepiemy w pupę. Nie w plecki tylko w pupę. Ta są takie wibracje, czyli odwrócenie uwagi maluszka od sytuacji która go zaniepokoiła.